Zespół Wiślan rozegrał pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Więcej o rozegranej grze kontrolnej opowiada Trener Drużyny - Wojciech Ankowski.

"Wczorajszy mecz kontrolny rozegrany z Jutrzenką był bardzo wartościowym sparingiem. Planowanym obciążeniem było od 60 do 65 minut gry. Większość zawodników rozegrała 45 minut i uzupełniła jednostkę o wstawkę biegową. Co do założenia fizycznego - plan został wykonany. Co do kwestii taktycznych - był to nasz pierwszy sparing (z powodów organizacyjnych, nasz zeszłotygodniowy rywal wycofał się z gry), zatem był potraktowany wprowadzająco, przy zminimalizowanych założeniach taktycznych. Było sporo pozytywnych aspektów, jak np. ciekawe rozwiązania akcji ofensywnych na dużej szybkości, ale pojawiły się także sytuacje, które nie mają prawa zaistnieć w meczu o punkty. Jutrzenka pokazała się, jako zespół o wysokich parametrach piłkarskich. Potrafiła wykorzystać sytuacje, które wynikały głownie z naszych błędów i momentami zbyt wolnej organizacji gry w fazie defensywy. Z pewnością mamy dużo materiału do analizy. W naszych szeregach wystąpił testowany bramkarz, Konrad Napieralski. Nie ustrzegł się błędu przy stracie pierwszej bramki, ale wielokrotnie wykazał się wysokiej klasy interwencjami na linii i efektywnym wprowadzeniem piłki do gry. Generalnie ocena zdecydowanie na plus. Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Maciej Wcisło, Paweł Szwajdych, Łukasz Popiela i Dariusz Żaba."

WIŚLANIE Jaśkowice 2:3 (2:1) JUTRZENKA Giebułtów
Bramki dla Wiślan: Sikora, Bębenek.


Absencje:

Maciej Wcisło - uraz mięśni brzucha.

Dariusz Żaba - uraz odniesiony podczas środowego treningu.

Łukasz Popiela - w trakcie leczenia kontuzji zaznanej podczas meczu ligowego vs. Karpaty Krosno (14 października 2017r.)


W kolejną sobotę - 03.02.2018r. o godz. 13:00 na sztucznym boisku Hutnika Kraków -  Wiślanie zmierzą się z bardzo wymagającym rywalem. Lechia Tomaszów Mazowiecki to zespół występujący w III lidze, w grupie I. Drużyna zajmuje po pierwszej rundzie 3 miejsce w ligowej tabeli (podobnie jak nasz zespół). Lechia Tomaszów Mazowiecki walczy o awans między innymi z Widzewem Łódź. Zapraszamy na to spotkanie, zapowiadające się niezwykle interesująco. 


Polecamy naszych Partnerów